Budowa domu to ogromna inwestycja, która trzeba bardzo przemyśleć. Już na etapie poszukiwania projektu, trzeba zastanowić się, czego oczekujemy od naszego domu. Dzięki naszemu poradnikowi, będziesz wiedział, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę zamawiając projekt domu.

 

1) Przede wszystkim musisz wiedzieć, jaką powierzchnię powinien mieć Twój dom. Dla 4 osobowej rodziny minimalna powierzchnia powinna wynosić 120 m2.

2) Następnie należy zwrócić uwagę na ilość pokoi, jakie znajduje się w domu. Warto zadbać o to, by każdy domownik mógł mieć swój własny pokój.

3) Kolejną rzeczą, która musisz określić jest ilość łazienek. Warto zadbać o to, by w domu były przynajmniej dwie - jedna na górze druga na dole. Na gorze w części nocnej powinna znajdować się łazienka dla domowników, natomiast w części dziennej dla gości.

4) Należy także zastanowić się, czy chcemy mieć salon połączony z kuchnią, czy też kuchnię wolimy mieć zabudowaną.

5) Już na etapie kupowania projektu należy zastanowić się również nad rodzajem ogrzewania, jakie zastosujemy w sowim domu - czy chcemy projekt z ogrzewaniem gazowym, czy na paliwo stałe.

 

building-plan-354233_1920.jpg